Kinowe pokazy filmu "Dotknięcie anioła" w Warszawie

Od 9 stycznia do 22 stycznia 2015 w Kinie Kultura w Warszawie widzowie mogą obejrzeć najnowszy film dokumentalny Zoyda Art Production „Dotknięcie anioła”. Przedpremierowe pokazy zapowiadają oficjalną premierę telewizyjną zaplanowaną na 22 stycznia w Programie 1 TVP.

Obraz jest koprodukcją polsko-niemiecką. Jego bohaterem jest Henryk Schoenker, syn ostatniego przewodniczącego Gminy Żydowskiej w Oświęcimiu ujawnia światu nieznaną historię szansy emigracji Żydów. Zanim zrodziła się idea obozu Auschwitz-Birkenau, jesienią 1939 roku powstało w mieście Biuro Emigracji Żydów do Palestyny. Założył je na rozkaz niemieckich władz wojskowych Leo Schoenker, ojciec bohatera filmu. Tysiące ludzi w nadziei na ratunek ściągały z całego Śląska do zwykłego miasteczka Oświęcim.

Zoyda Art Production

Zoyda Art Production to firma produkcji filmów i programów telewizyjnych założona w 1999 roku przez reżysera Marka Tomasza Pawłowskiego oraz producentkę Małgorzatę Walczak. Specjalizuje się w realizacji historycznych projektów dokumentalnych mających charakter skomplikowanych, czasochłonnych dochodzeń archiwalnych.