2005 10 Paź 2005

WSZYSTKO O EINSTEINIE | ALL ABOUT EINSTEIN

WSZYSTKO O EINSTEINIE | ALL ABOUT EINSTEIN

Film jest koprodukcją 10 krajów świata zrealizowaną z okazji Roku Einsteina i szuka odpowiedzi na pytanie „Co ludzie na całym świecie wiedzą i sądzą o Einsteinie?”.

„Wszystko o Einsteinie” 
film dokumentalny
reżyseria: Małgorzata Walczak, Marek Tomasz Pawłowski
zdjęcia: Wojciech Walkiewicz
dźwięk: Adam Zięcina
montaż: Adam Zięcina
produkcja: Zoyda Art Production (Polska), Goethe Institut, 3 SAT (Niemcy)
koprodukcja: 10 krajów świata
premiera: 10.10.2005
czas: 60’

Zrealizowany z okazji Roku Einsteina film dokumentalny, będący koprodukcją 10 krajów świata, szuka odpowiedzi na pytanie „Co ludzie na całym świecie wiedzą i sądzą o Einsteinie?”.

Większość pytanych osób wypowiada się o słynnym fizyku jako geniuszu wszech czasów. Eryk Infeld, profesor fizyki i syn prof. Infelda – współpracownika Alberta Einsteina – wspomina, gdy siedział na jego kolanach i co wówczas obserwował. W kontrze do większości zebranych wypowiedzi i anegdot staje polski elektryk Stanisław Gregorczuk, który porównuje osiągnięcia Einsteina i Tessli, określając Einsteina mianem „kradziej”.

Zoyda Art Production

Zoyda Art Production to firma produkcji filmów i programów telewizyjnych założona w 1999 roku przez reżysera Marka Tomasza Pawłowskiego oraz producentkę Małgorzatę Walczak. Specjalizuje się w realizacji historycznych projektów dokumentalnych mających charakter skomplikowanych, czasochłonnych dochodzeń archiwalnych.